Logo Obozu Naukowego

Zespół

Małgorzata Kołoda

Koordynatorka projektu

Z wykształcenia pedagog, artysta plastyk i PR-owiec. Prezes Fundacji INCEPTIO. Wykształcenie z różnych obszarów łączy zarządzając projektami edukacyjnymi w Fundacji INCEPTIO i Stowarzyszeniu KLATRAT. W życiu zawodowym ważny jest dla niej ciągły rozwój, pragnie realizować coraz ciekawsze projekty, które swoim zasięgiem będą obejmować coraz liczniejsze grono osób. Prywatnie pasjonatka jogi, wschodnich sztuk walki z brązowym pasem w karate shotokan oraz zdrowego stylu życia i podróży.

Jakub Jurkiewicz

Kierownik Obozu

Ukończył matematykę na UKSW. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, zarówno na wyjazdach (lato i zima), jak i w ciągu roku szkolnego. Zakres prowadzonych przez niego zajęć i szkoleń jest szeroki bo od nauki programowania po naukę pływania, czy jazdę na snowboardzie. Prowadzi własną firmę, której głównym profilem jest administracja i tworzenie stron internetowych. Lubi aktywnie spędzać czas, ultramaratony czy Crossfit nie są mu obce ;)

Paweł Dębowski

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Magister inżynier fizyki technicznej o specjalności Eksploracja Danych i Modelowanie Interdyscyplinarne na Politechnice Warszawskiej. Młodszy specjalista Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Centrum Nauki Kopernik. Badał promieniowanie kosmiczne w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej oraz fotoluminescencję szkieł w ramach pracy inżynierskiej. Aktywny członek społeczności akademickiej, były przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu. Alumn organizacji studenckiej Enactus przedsiębiorczo rozwiązującej światowe problemy ONZ 2030. Absolwent Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Przez pięć lat dzielił się czytelniczą pasją na swoim kanale na YouTube. W wolnym czasie, kiedy nie stara się zmieniać świata, ucieka z aparatem fotograficznym najdalej jak się da... albo przynajmniej w Tatry!

Karolina Duda-Rajek

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz w Warszawie. Ukończyła studia na wydziale: Architektury wnętrz i wzornictwa, wraz z licznymi fakultetami z zakresu szkła użytkowego, tkaniny artystycznej, renowacji mebli i małej architektury. Kocha eksperymentować z rożnymi technikami artystycznymi, zamiłowanie to zostało w niej zaszczepione w Liceum Plastycznym, gdzie zrealizowała dyplom z zakresu snycerstwa z oceną celującą, dodatkowo realizując prace z zakresu szkła artystycznego wygrywając różne konkursy. Stypendystka Prezydenta Wrocławia w 2015 r. w zakresie twórczości i edukacji artystycznej dla Młodych Utalentowanych Wrocławian. Od 2008 r. kurator i uczestnik licznych wystaw artystycznych w kraju i za granicą. Koordynator i Kurator Przeglądu Kultury Studenckiej 2017 we Wrocławiu. Aktualnie mieszka w Krakowie i tu współpracuje z licznymi firmami zajmującymi się projektowaniem do przestrzeni publicznych jak również dla osób prywatnych. Prowadzi również projekt modowy: „Odpowiedzialna Nowa Huta – moda i zakupy” oraz Organizuje wydarzenia kulturalne, wystawy, warsztaty, wykłady. Kocha tworzyć i uczyć. Uważa, że "Problemy są okazją do stworzenia pięknych i wartościowych rzeczy".

Piotr Łubis

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Absolwent astronomii na Uniwersytecie Warszawskim. Zajęcia dla młodzieży o tematyce astronomicznej prowadzi od 10 lat. Był nauczycielem fizyki w liceum. Interesują go geometria sferyczna oraz programowanie. Dodatkowo lubi spędzać wolny czas grając w papierowe RPG lub czytając książki historyczne.

Joanna Olejnik

Prowadząca warsztaty i wychowawca

Studentka 5. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Członkini zarządu Anestezjologicznego koła naukowego ANKONA i aktywna członkini koła Medycyny Ratunkowej. Koordynator Lokalny ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Warszawa. Wieloletnia instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego - z nią na pewno nie będziecie się nudzić! Prywatnie miłośniczka gór oraz jazdy jednośladowcami.

Krzysztof Pionkowski

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dietetyk, doktorant w Zakładzie Biologii Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, student kierunku lekarskiego WUM, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Od roku 2017 badacz sposobu żywienia i stanu odżywienia kobiet ciężarnych w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Prelegent w Centrum Nauki Kopernik. Autor pracy ,,Żywienie i suplementacja w breakdance” oraz współautor publikacji naukowych z obszaru parazytologii. Pasjonuje się rysunkiem, optymalizacją metod nauki, produkcją noży, himalaizmem.

Kornel Sacharczuk

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Obecnie doktorant w zakładzie Katalizy i Chemii Metaloorganicznej PW. Jego specjalnością są nanomateriały i zjawiska fotokatalizy na nich, a także molekularne magnetyki. Przez 4 lata prowadził warsztaty dla młodzieży (w wieku 10-16 lat) i efektowne pokazy w Chemicznym Kole Naukowym Flogiston, gdzie zyskał miano "mistrza wybuchów". W wolnym czasie zajmuje się elektroniką i konstruowaniem wszelakich urządzeń. Jest fanem starych, klasycznych aut.

Michał Sowula

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Magister Fizjoterapii na Wydziale Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Beneficjent stypendium za wyniki w nauce. Członek koła Ortopedii i Medycyny Sportowej, koła Rehabilitacji Klinicznej oraz koła Biomechaniki. Pragnie zgłębić oraz zrozumieć wszystkie tajemnice ludzkiego ciała. Aktywność fizyczna jest dla niego niezwykle ważna, zwłaszcza w formie koszykówki oraz jazdy na rowerze.

Artur Telaczyński

Prowadzący warsztaty i wychowawca

Absolwent Politechniki Warszawskiej z tytułem inżyniera. Stypendysta projektu Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Absolwent grantu PW dotyczącego materiałów porowatych typu „MOF”. Od 3 lat większość swojego czasu spędza w laboratorium prowadząc badania nad nowymi materiałami nanometrycznymi o rożnych właściwościach i szerokim zastosowaniu w przemyśle. Inżynier z krwi i kości, muzyk, pasjonat elektroniki i wszelakich napraw z nią związanych. Jego motto to „naprawiając coś, zmniejszamy potencjalne zanieczyszczenie planety”. Popularyzator nauki, aktywnie włączający się w uczelniane stowarzyszenia z nią związane. Fan muzyki lat ’80.